بیایید فریب نخوریم! بررسی صحت گارانتی گوشی‌های نوکیا

این روزها به خاطر گران بودن قطعات مصرفی گوشی‌های موبایل، بحث گارانتی به شدت داغ شده و شرکت‌ها با یکدیگر به رقابت افتاده‌اند!

 

 اما بحث این مقاله در مورد این که کدام گارانتی بهتر است و کدام ارزش ندارد، نیست! بلکه به دنبال این است که از کجا باید بفهمیم وقتی یک گوشی را با نام گارانتی‌دار و اختلاف قیمت زیاد خریداری می‌کنیم، گارانتی اصلی دارد یا خیر! شاید همگی بگویید خب برچسب روی گوشی را نگاه می‌کنم و به شماره پشتیبانی پیامک می‌زنم! این در مورد اکثر قریب به اتفاق گوشی‌ها صحت دارد به جز گوشی‌هایی که در ایران گارانتی نشده و مستقیما از طرف کارخانه سازنده ساپورت می‌شوند!

یکی از این شرکت‌ها نوکیاست که به محض تولید گوشی‌های خود، گارانتی 14 ماهه صادر می‌کند (که موقع خرید با نام یک ساله در اختیار شما قرار می‌گیرد). حالا آیا شما می‌توانید با پیامک، صحت گارانتی را تایید کنید؟! پاسخ خیر است! هر چند که بر روی گوشی‌های ساخت نوکیا شماره پیامکی برای این منظور درج شده باشد! با این حال نباید با دیدن این شماره خیال کنید گوشی گارانتی‌دار خریدید و تمام! همان طوری که گفته شد، این گارانتی باید مورد تایید نوکیا باشد نه شرکت وارد کننده!

حال چه باید کرد؟! راه درمان چیست؟

شما سه گام پیش روی دارید تا از صحت و سقم گارانتی مطلع گردید:

گام اول: دقت کردن به برچسب وزارت بازرگانی (طرح شبنم) و ارسال کد به شماره پیامک تعیین شده.

گام دوم: گوشی شما باید دارای حروف گچ-پژ باشد که می‌توانید به سادگی بررسی نمایید.

گام سوم: مراجعه به نمایندگی خدمات نوکیا برای تایید گارانتی.

نکته: دو گام اول و دوم صرفا می‌تواند امید دهنده باشد و هر سه گام باید برای تایید صحت گارانتی انجام شود!

منبع: ای تی رسانتاريخ : دوشنبه 25 شهریور 1392  | 09:56 ب.ظ | نویسنده : کوروش محمدی | نظرات 2