مدیریت حساب های کاربری در ویندوز (سه روش )

برای اینکه بتوانید از سیستم عامل ویندوز استفاده نمایید نیازمند داشتن دست کم  یک حساب کاربری هستید. همچنین اگر بخواهید برای سایر اعضای خانواده که قصد استفاده ار رایانه را دارند حسابی اختصاصی و مخصوص به خود ایجاد نمایید  یا درصورتی که قصد مدیریت حساب های کاربری موجود در رایانه خود را دارید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بتوانید به این مهم دست یابید.

روش اول

روش زیر روش معمول دسترسی به قسمت مدیریت حساب های کاربری موجود در ویندوز است که از طریق کنترل پنل ویندوز نیز امکان پذیر است .

START>RUN>CONTROL USERPASSWORDS

یا

START>CONTROL PANEL >USER ACCOUNT 

جهت ایجاد حساب کابری در این صفحه عبارت عبارت manage another account را انتخاب کرده و در صفحه بعد عبارت create an accout یا create a new user in pc setting  را انتخاب نمایید. تا بتوانید حساب کاربری جدیدی بسازید.

روش دوم

روش دیگر که امکانات بهتر را در اختیار می گذارد استفاده از روش زیر است:

 

START>RUN>CONTROL USERPASSWORDS2

 

در این روش صفحه ای مطابق تصویر روبه رو مشاهده می کنید. در صورتی که در صفحه موجود عبارت 

Users must enter a username and password to use this computer

تیک دار باشد در هنگام بالا آمدن سیستم عامل، از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته خواهد شد. اما در صورتی که بخواهید با یک نام کاربری خاص و به صورت اتوماتیک و بدون وارد کردن رمز عبور وارد سیستم عامل شوید. ابتدا از قسمت  User for this computer نام کاربری خود را انتخاب نموده و تیک گزینه عبارت Users must enter a username and password to use this computer را برداریم. وبلاگ چشمان باز سپس با انتخاب گزینه Apply پنجره ای باز می گردد که از شما پسورد نام کاربری ای که انتخاب نموده اید را سوال می کند در صورتی که نام کاربری انتخاب شده دارای رمز عبور است رمز عبور و تایید آن را وارد کرده و سپس OK را انتخاب کنید و در صورتی که نام کاربری انتخاب شده دارای رمز عبور نیست بدون وارد کردن اطلاعاتی صفحه باز شده را OK کنید.

در این صفحه یک سربرگ دیگری نیز مطابق شکل زیر وجود دارد که دارای گزینه های کاربردی می باشد. و آن سربرگ Advanced بوده که دارای گزینه secure sign-in  می باشد. این قسمت برای امنیت بیشتر رایانه کاربر می باشد.وبلاگ چشمان باز با تیک دار کردن گزینه Require users to press Ctrl+Alt+Delete کاربر مورد نظر باید برای وارد کردن رمز عبور ابتدا کلید های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete فشار داده و سپس نام کاربری و رمز عبور را وارد کند تا بتواند وارد محیط کاربری خود شود.

 

روش سوم 

با کلیک راست روی COMPUTER  و انتخاب گزینه MANAGE به صفحه ای مانند صفحه زیر خواهیم رفت. در این صفحه از گزینه های موجود در سمت چپ وارد قسمت LOCAL USERS AND GROUPS شده و در مرحه بعد قسمت USERS را انتخاب می نماییم. با انتهخاب این گزینه لیست تمامی کاربران موجود در رایانه را مشاده خواهید کرد. برای مدیریت هر یک از حساب های کاربری روی نام کاربری مورد نظر  کلیک کنید و از وبلاگ چشمان باز گزینه های موجود در لیست مانند تغییر نامريال پاک کردن حساب کاربری  و اماکنات اضافه استفاده نمایید.

ضمنا جهت ایجاد حساب کاربری جدید مطابق شکل  در فضای خالی موجود در این صفحه کلیک راست کرده و گزینه NEW USER را انتخاب نمایید.

 


تاريخ : سه شنبه 13 اسفند 1392  | 10:53 ق.ظ | نویسنده : کوروش محمدی | نظرات 1