ورود اتوماتیک به desktop در ویندوز 8 و 8.1

با انتشار ویندوز 8  و به تبع ان ویندوز 8.1 ، افرادی که با ویندوزهای گذشته خو گرفته بودند  و عادت به محیط دستکتاپ در شروع ویندوز داشتند به نوعی با start screen ویندوز دچار مشکل شده اند

و مایل هستند که در شروع راه اندازی در این دو ویندوز به صورت خودکار وارد محیط میز کار شوند . امروز با اموزش نحوه ورود به دستکتاپ به صورت اتوماتیک با شما هستیم.

در صورتی که شما بدون وارد کردن رمز وارد محیط ویندوز می شوید (نام کاربری شما رمز عبور ندارد) در هر دو ویندوز آموزش زیر را دنبال کنید:

1-    دکمه‌های ترکیبی ویندوز و R را فشار دهید تا پنجره اجرا Run باز شود.
2-    در پنجره اجرا عبارت netplwiz را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. اکنون وارد پنجره تنظیمات پیشرفته حساب‌های کاربری شده‌اید.

 

3-    در تب اول یعنی Users که به طور پیش‌فرض نیز باز می‌شود، تیک کنار عبارت Users must enter a user name and password to use this computer را بردارید. حال روی گزینه OK کلیک کنید.
4-    وقتی پنجره کوچک‌تر «ورود خودکار» باز می‌شود در قسمت اول نام کاربری‌ای را وارد کنید که می‌خواهید ویندوز به طور خودکار وارد آن شود. در دو قسمت دوم و سوم هم رمز عبور حساب کاربری را در صورت وجود وارد کنید.

نکته مهم: اگر از حساب کاربری مایکروسافت استفاده می‌کنید، حتماً در قسمت نام کاربری آدرس ایمیل خود را به صورت کامل وارد کنید. به صورت پیش‌فرض نام حساب کاربری شما در قسمت اول نوشته می‌شود، اما به خاطر داشته باشید که برای استفاده از حساب مایکروسافت باید آدرس ایمیل را وارد کنید.

5-    بعد از پر کردن هر سه قسمت روی گزینه OK کلید کنید. هر دو پنجره بسته می‌شوند. اکنون تنظیمات انجام شده است. کافی است یک بار ری‌استارت کنید و مطمئن شوید که ویندوز به طور خودکار وارد حساب کاربری مورد نظر شما می‌شود که به معنای درست انجام دادن تنظیمات است.

بعد از انجام این تنظیمات هم ممکن است گاهی صفحه ورود به ویندوز را ببینید، اما این صفحه تنها برای مدت اندکی نشان داده می‌شود که ممکن است برای ورود خودکار به ویندوز مورد نیاز باشد. شما نیازی نیست دست به سیاه و سفید بزنید!

ویندوز 8 :

نرم افزار پرتالبل  Skip Metro Suite 

ابتدا نرم افزار را از لینک زیر دانلود نمایید.

سپس طبق شکل  و به ترتیب از بالا به پایین تیک ها را فعال نمایید  و در نهایت گزینه save setting را انتخاب کنید.

 

در ویندوز 8.1 :

در این ویندوز خوشبختانه در خود ویندوز امکانی جهت غیر فعال نمودم صفحه استارت گذاشته شده که شما می تونید بال استفااده از روش زیر آن را صورت دهید:

کلیک راست روی نوار وظیفه  و انتخاب properties سپس در صفحه باز شده سربرگ navigation در قسمت start screen تیک عبارت when i sign in or ..... را زده و تغعییرات رال اعمال نمایید.طبق تصویر زیر

 

منابع :

اول 

دوم

 


تاريخ : دوشنبه 25 فروردین 1393  | 11:23 ق.ظ | نویسنده : کوروش محمدی | نظرات 1